Τρίτη 16 Μαρτίου 2010

Για το χάλκινο μετάλλιο παλεύει αύριο ο Κούτας

Με επιτυχία συνεχίζει τους αγώνες του ο Αγρινιώτης αθλητής Κούτας Αριστείδης στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα που διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο Ανω Λιοσίων
Στην κατηγορία των 120kg της Ελληνορωμαϊκής πάλης ο Κούτας σήμερα το πρωί στα προκριματικά κέρδισε με πτώση τον Κλιάφα Γεώργιο του 1ου ΕΠΑΛ Τρικάλων (ήταν 1ος στην Β΄φάση στην Λάρισα) και τον Νικολάου Ιωάννη του 1ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας ( ήταν 1ος στην Β΄φάση στην Αθήνα). Ο παλαιστής μας του 2ου ΓΕΛ Αγρινίου έχασε στα ημιτελικά από τον Παπαδάτο (ΓΕΛ Κωφών Β΄Αθήνας) στα σημεία , με 2-0 στις περιόδους μετά από έναν πολύ δύσκολο αγώνα.
Έτσι αύριο στα τελικά ο αθλητής του Παναιτωλικού θα αγωνιστεί με τον Μαυροματίδη Παύλο του 1ου ΕΠΑΛ Κοζάνης για την 3η - 4η θέση