Δευτέρα 22 Ιουλίου 2013

ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΙΟ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ Ο ΚΟΥΤΑΣ

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλιο κατέκτησε ο Αγρινιώτης πρωταθλητής του Παναιτωλικού ΚΟΥΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ στην κατηγορία των 120 κιλών της Ελληνορωμαϊκής πάλης. Στο 2ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑ που διεξήχθει απο 19 ως 22 Ιουλίου 2013 στην Αρχαία Ολυμπία με την συμμετοχή 15 χωρών και υπο την αιγίδα της Ελληνικής αλλα και της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας. Στον τελικό ο Κούτας ,ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνηση , ηττήθηκε απο τον επίσης Ελληνα πρωταθλητή ΠΑΠΑΔΑΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ που όπως αποδείχτηκε στον αγώνα αυτόν ήταν καλύτερος ! Πλούσιο φωτογραφικό υλικό θα ανεβάσουμε σε επόμενες αναρτήσεις καθώς και στον λογαριασμο μας στο facebook : ( Ελληνορωμαϊκή πάλη Γ.Φ.Σ. Παναιτωλικός). Εκτος απο τα συγχαρητήρια στον αθλητή μας ,πολλά συγχαρητήρια και στην Ελληνική Ομοσπονδία ( παράγοντες και δοιηκητικό προσωπικό) , που έβγαλαν με τον πιο άψογο και άρτιο τρόπο εις πέρας μια τοσο μεγάλη Διεθνή διοργάνωση ! Διαβάστε περισσότερα...

Δευτέρα 8 Ιουλίου 2013

Χαλκινο μετάλιο ο Κούτας

Χάλκινο μετάλιο και την τρίτη θέση κατέκτησε ο Αγρινιώτης παλαιστής του Παναιτωλικού ΚΟΥΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ενόπλων Δυνάμεων που διεξήχθει στο γυμναστήριο των Ανω Λιοσίων στην Δροσούπολη , την Κυριακή 7 Ιουλίου 2013. Στην κατηγορία των 120 κιλών της Ελληνορωμαϊκής πάλης έγινε μονομαχία γιγάντων. Την πρώτη θέση κατέκτησε ο παγκόσμιος πρωταθλητής ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ . Το ασημένιο μετάλιο κατέκτησε ο Πρωταθλητής Ελλαδος και νυν προπονητής του ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ. Τρίτος κατετάγει ο έφηβος πρωταθλητής μας ο οποίος εκπροσώπησε τον Στρατό ξηράς αφου υπηρετεί την θητεία του στην Προεδρική φρουρά. Συγχαρητήρια Γρηγόρη ! Διαβάστε περισσότερα...